Աշխատակարգ հումվարի 11-15

Ուսումնական հունվար 2021

Ժամանակահատվածը՝ հունվարի 11-31

Մասնակիցներ՝ Էլֆերի ջոկատ

Նախագծային ուսուցման ուսումնական ճամբարներ կրթահամալիրի դպրոցներում. ամենամյա բաց հանրակրթական ստուգատեսներ

Շաբաթվա բանաստեղծությունը-Հ.Թումանյանի «Մի բաց նամակ ամենքին» ստեղծագործությունը

Շախմատ և տրամաբանություն՝ խաղաքարերի դասավորությունը, միավորների կրկնում

Ես և շրջակա աշխարհը —բնագիտական փորձ

Մեդիատեխնոլոգիա՝ աշխատանք Paint և Word ծրագրերով:

Մարմնակրթություն՝ լող, հեծանիվ:

Ընտրությամբ գործունեություն՝

Երգ-Ազգագրական փառատոնի մասնակցություն

Բանավոր մաթեմատիկա, կառուցողական խաղեր

Երկուշաբթի․Հուվարի 11

08:30-08:50 Սովորողների դիմավորում կրթահամալիրի միասնական երթուղիներով

9:00-9:30` Ճամբարային առավոտյան ընդհանուր պարապմունք

09․30-10․05- Ծանոթացում ճամբարային նախագծերին, ամանորյա զրույց-պատումներ

10․10-10․30-Ուրախ ռուսերեն

10․30-10․55-Բանավոր մաթեմատիկա

11․00-11․45-Բնագիտական փորձեր՝ սովորող-սովորեցնող նախագիծ, համագործակցություն Անժելա Բլեյանի հետ

11:50-12:35-Պարուսուցում « Թաշկինակներով պար »

12:35-12:50՝ ընդմիջում

12:50-13։15-Paint նկարչական ծրագրով աշխատանք

13․15-13․35-ուրախ անգլերեն

13:30-17:00 երկարացված  օրվա ճամբարային ջոկատի գործունեություն

Երեքշաբթի-Հունվարի 12

08:30-08:50 Սովորողների դիմավորում կրթահամալիրի միասնական երթուղիներով

9:00-9:20-Ճամբարային ընդհանուր պարապմունք

9:20-10:05- Մարզական էստաֆետային խաղեր 5 տարեկանների ջոկատի հետ

10:10-10:30- Ուրախ բանավոր մաթեմատիկա

10․30-10․55-Ուրախ անգլերեն
11:00-13։30-Մուլտֆիլմի դիտում․ Կինո Հայաստան․ « Գրինչ» մանկական անիմացիոն ֆիլմ

13:30-17:00 երկարացված  օրվա ճամբարային ջոկատի գործունեություն

Չորեքշաբթի ․հունվարի 13

08:30-08:50 Սովորողների դիմավորում կրթահամալիրի միասնական երթուղիներով

9:00-9:20-Ճամբարային առավոտյան ընդհանուր պարապմունք

09:20-10:05-«Ուսումնական ձմեռ» նախագիծ. ամփոփում, քննարկում, աշխ
10:10-10:30-Ուրախ բանավոր մաթեմատիկա
10:30-10․45-Ուրախ ռուսերեն
10:45-11։00-Ընդմիջում

11։00-11։45-Ընտրությամբ խմբերով գործունեություն

11։50-12։35՝ Հովհ. Թումանյան«Մի բաց նամակ ամենքին» ներկայացում
12:50-13:35- Շախմատ՝ կրկնում ենք քարերի անվանումները, միավորները, սովորում ենք խաղաքարերի քայլերը

13:30-17:00 երկարացված  օրվա ճամբարային ջոկատի գործունեություն

Հինգշաբթի ․Հունվարի 14

08:30-08:50 Սովորողների դիմավորում կրթահամալիրի միասնական երթուղիներով

9:00-9:15` Ճամբարային առավոտյան ընդհանուր պարապմունք

09․20-10․05- Ընտրությամբ գործունեությամբ խմբեր

10․10-10․30-ուրախ ռուսերեն

10․30-11․00-Նախաճաշ

11․00-13․35-Քայլք + լող՝  Արևմտյան դպրոցի փակ լողավազանում

13:30-17:00 երկարացված  օրվա ճամբարային ջոկատի գործունեություն

Ուրբաթ -Հունվարի 15

08:30-08:50 Սովորողների դիմավորում կրթահամալիրի միասնական երթուղիներով

9:00-9:20-Ճամբարային տնդհանուր պարապմունք

09:20-09․45- Ուրախ բանավոր մաթեմատիկա

09․45-10․10․05-ուրախ անգլերեն
10:10-10:55-Paint համակարգչային-նկարչական ծրագրով նկարում ենք Հ․Թումանյանի <<Մի բաց նամակ ամենքին>> ստեղծագործությունը
11:00-11:45 -Սովորող-սովորեցնող նախագիծ․Խաղում ենք կառուցողական խաղեր
11:50-12․35-Հեծանվավարություն
12:35-12:50՝ ընդմիջում
12:50-13:35՝ տեխնոլոգիա՝պատրաստում ենք կառուցողական խաղեր

13:30-17:00 երկարացված  օրվա ճամբարային ջոկատի գործունեություն

Անհրաժեշտ հիգենիկ միջոցներ`

  • ախտահանիչ միջոց
  • թաց և չոր անձեռոցիկներ
  • անհատական ջրի շիշ
  • դիմակ